2024.03.29, Péntek

Húszpontos hátrányból fordított a Fehérvár

MTI

2018.01.10. 10:51

Az Alba Fehérvár húszpontos hátrányt ledolgozva verte meg hazai pályán a török Demir Insaatot a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének második fordulójában.

A fehérváriak a nyitókörben hosszabbításos vereséget szenvedtek Litvániában, míg a Demir Insaat a Körmendet verte hazai pályán. A török együttes hazája bajnokságában 14 forduló után a 11. helyen áll, míg az Alba címvédőként a negyedik az NB I-ben.

A szerdai meccs az első félidőben eldőlni látszott, amikor az isztambuli csapat már 20 ponttal is elhúzott. Fordulás után aztán az amerikai Christopher Horton vezette hazaiak kétszer is egy pontra felzárkóztak, de fordítani csak az 52-58-ról induló zárónegyedben sikerült (63-61). Az utolsó percben a törökök hét pontról kettőre faragták hátrányukat, de végül az Alba ünnepelhetett.

Az EK második szakaszából a négy csoport győztese és második helyezettje jut a 16 közé, ahol csatlakozik hozzájuk a Bajnokok Ligája nyolc kiesője.