2017. szeptember 22. és 27. között hárman - köztük a székesfehérvári Molnár Áron is - képviselik Magyarországot az Európai Unió Fiatal Tudósok Versenyének döntőjében Tallinnban.
A kiválasztott mintegy száz pályázó között Magyarországról a Magyar Innovációs Szövetség által megrendezett 26. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny három első díjasa jutott ki a több mint 45 ezer eurós (13,9 millió forint) összdíjazású, háromnapos megmérettetésre, amelynek célja, hogy a 15-20 év közötti fiatalok figyelmét a természettudomány és technológia területére irányítsa.
Kocsis Ábel, a Soproni Széchenyi István Gimnázium végzett diákja a Mennyire vagyunk tartósak? - Gerincgörbületek kirajzolása Tolival nevű gerincvizsgáló eszközzel, Molnár Áron, a Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Szakgimnázium végzett diákja az Új típusú ferrofluidos dőlésérzékelő szenzor című projekttel, Puskás Dávid, a Bolyai Farkas Elméleti Líceum diákja pedig a 3D nyomtatott Holdbázis című munkájával vesz részt a versenyen.
A Magyar Innovációs Szövetség konzultációkkal segíti a fiatalok felkészülését a kiutazás előtt, a magyar delegációt Ivánka Gábor, a hazai verseny zsűritagja vezeti - áll a közleményben.
Forrás: mti
A Duna vízszintje alatt 14 méterrel is festik a Lánchidat, a vízszint felett pedig több mint 23 méter magasan készültek el a koronasaruk festésével – belülről. 4400 négyzetméternyi kőfelület a helyszínen újul meg az A-Híd Zrt. munkájával Magyarország legnagyobb történelmi jelentőségű hídján. Videónkon bejárhatják a híd a járókelők előtt még a felújítás előtt és után sem nyitott részeit, megnézhetik hogyan zajlik a kivitelezés és további részleteket tudhatnak meg a főváros életében kiemelten fontos projektről.
A Technológiával a Füstmentes Otthonokért! elnevezésű program egy évig tart, 700 füstjelzőt osztanak ki.