2024.11.21, Csütörtök

tudomány

A világ eddigi legfényesebb gamma-kitörését örökítette meg az első magyar fejlesztésű kisműhold

2023.03.29

Országos hírek

Az első magyar fejlesztésű, asztrofizikai kutatásokat végző kisműholddal, a GRBAlphával sikerült pontosan meghatározni az emberiség történetében valaha észlelt és megörökített legfényesebb gamma-felvillanás csúcsértékét.

Cetbiológus és sarkkutató is előadást tart a diákoknak szóló eseményen

2021.04.14

Országos hírek

Online rendezik meg idén a Lányok Napját.

A szürkehályog-műtéttől a rákos daganat elpusztításáig: erre is jó lehet a lézer

2018.11.16

Talán kevesen tudják, de a lézertechnológia sebészeti felhasználásáról Dr. Ratkay Imola szemészorvos húsz évvel ezelőtt tartotta első előadását. Az általa máig alkalmazott, és a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán oktatott módszerrel ezidáig 19 millió korrekciós szemműtétet végeztek el és 5 millió szürkehályog műtéttel javították embertársaink életminőségét. De mire lehet még jó a lézer?

Új műsorok indulnak az M5 csatornán októberben

2018.10.22

Aktuális

Az Operaház felújításával, aktuális közéleti kérdésekkel és tudományos eredményekkel foglalkozó új műsorok indulnak az M5 kulturális csatornán októberben - mondta el Siklósi Beatrix csatornaigazgató az MTI-nek.

Fiatal építészek tervei alapján épül az MTA martonvásári kutatóépülete

2017.07.15

Az MTA 6 milliárd forintból épít agrártudományi kutatási központot, ahol a klímaváltozás tanulmányozására különös figyelmet fognak fordítani.

Egy fehérvári ifjú fizikusra is szavazhatunk

2016.09.14

A székesfehérvári Vámi Tamás Álmos, az ELTE fizika szakos hallgatója is bekerült az Új Európa Alapítvány A tehetség benned van! szavazására. A fiatal tudós egyik első ösztöndíjasa volt a Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítványnak.