Több kirendeltségét szüntette meg az elmúlt években a Magyar Posta Zrt. Dunaújvárosban az alacsony forgalomra való hivatkozással.
Az évekkel ezelőtti döntés három kirendeltséget is érintett, köztük a Technikum városrészi kispostát is. Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata hosszas egyeztetéseket folytatott annak érdekben, hogy mindenkinek kedvező, kompromisszumos megoldás születhessen a felek részéről. A sikeres megállapodásnak köszönhetően újra kinyithatta kapuit a Barátság városrészi és az óvárosi kisposta, ahol a dolgozók munkabérét az önkormányzat biztosítja.
Cserna Gábor polgármester bejelentette, hogy szándéka szerint hamarosan a technikumi posta is kinyitja a kapuit: Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata minden lakosság által jelzett kérést és beadványt megvizsgál, lehetőségeihez mérten pedig segíti azok megvalósítását. Polgármesterként, és a Technikum városrészben élő magánemberként jómagam is fontosnak tartom a kisposta kérdését. Amennyiben a Magyar Posta Zrt. vezetőségével lezárulnak az ez irányú egyeztetések, úgy a kisposta kinyitásának témáját Dunaújváros Megyei Jogú Város Közgyűlése mielőbb a napirendjére tűzi.
Forrás: infodunaujvaros.hu
Tervezési szakaszba léphet uniós források felhasználásával a Zöld Kör projekt. Az elképzelés szerint egy körkörös, 2+1 sávos forgalmi rendszerrel építenék ki a belvárosi körgyűrűt, amely a számítások szerint mérsékelhetné a torlódásokat.