A Holnapocska Táborban otthonra lelő Kis-Balaton Építő Tábor a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság, valamint a Szabadics a Gyermekekért Alapítvány közös szervezésében valósul meg.
A nyári táborok közül kiemelkedik a Kis-Balaton Építő Tábor, hiszen egyedülálló összefogás eredményével valósul meg immáron ötödik alkalommal. Tematikájában sem mindennapi, a fiatalok komoly munkát végeznek a természetben, a környezetért.
Tábori betekintőre invitálták a sajtó képviselőit augusztus 23-án, a keszthelyi Kis-Balaton Látogatóközpontba, hogy a szervezők közelebb hozzák a tábor mibenlétét, céljait.
A Holnapocska Táborban otthonra lelő Kis-Balaton Építő Tábor a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság, valamint a Szabadics a Gyermekekért Alapítvány közös szervezésében valósul meg.
Az eseményen részt vett:
Az idei táborba egy turnus csapat érkezett 25 fővel, akik augusztus 18-25. között táboroznak a Kis-Balatonnál. A résztvevő 14-18 éves diákok az ország minden részéről csatlakoztak, köztük sokan visszatérő táborlakók, sőt van, aki a kezdetektől fogva, 14 éves kora óta minden évben jön, így az idei már a negyedik tábora.
A táborozók a délelőttöket munkával töltik a nemzeti park területén a Balaton-felvidéki Nemzeti Park és a Nyugat-dunántúli Vízügyi igazgatóság munkatársainak vezetésével:
kertészkednek, kerítéseket, kapukat csiszolnak és festenek, hasznos tevékenységet végeznek, valódi értékeket teremtenek.
A tábori napok első felében a Kányavári-szigeten végeznek kisebb munkákat, majd a Kis-Balaton Látogatóközpontnál és a Diás-szigeten is tevékenykednek.
A munka mellett természetesen a szórakozásra is marad idő: a fiatalok ellátogatnak a Zobori Élményparkba, a Zalakarosi Fürdőbe, strandolnak a Balatonon, túrákon vesznek részt, és tábori közösségi programok várják őket az egyhetes program keretében.
A környezeti nevelés szempontjából az állami erőfeszítés fontos, de önmagában kevés, szükség van a helyi szakemberek támogatására, a civilek és a szakma együttműködésére - mondta Rácz András, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős államtitkára - adták közre az Agrárminisztérium közleményében.
Rácz András hangsúlyozta, a nemzeti parkok környezeti nevelési programjain közel négyszázezer gyerek vesz részt évente országszerte. Hozzátette, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park tevékenysége kiemelkedő ezen a területen, hiszen számos látogatóközpontot üzemeltet. A mostani tábor a környezeti nevelési programok sorába illeszkedik, szögezte le az államtitkár.
A tábor a természet szeretetére nevel, mutatott rá Rácz András, a fő cél, hogy a gyerekek ösztönös természet iránti szeretete tudatossá váljon.