2024.04.26, Péntek
Hatodik alkalommal lett az év női öttusázója Magyarországon Kovács Sarolta
szekesfehervar.hu

2019.12.19. 16:00

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 55 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. A Volán Fehérvár világbajnoka, Kovács Sarolta hatodszor lett az év legjobbja a szövetség szerint.

Kovács Sarolta idén nem érmes világverseny-helyezésekkel múlta felül hazai riválisait. Elsősőrban a megszerzett olimpiai kvóta mutatja, hogy a magyar női öttusában változatlanul ő a zászlóvivő. A Magyar Öttusa Szövetség hatodszor döntött úgy, hogy a fehérvári versenyzőt nevezi meg az év öttusázójaként. (Érdekesség, hogy a bajnokságot idén az Alba Öttusa válogatottja, Alekszejev Tamara nyerte.)

Igaz, a kvóta önmagában nem garancia erre. Ezt bizonyítja, hogy a féfiaknál (szintén hatodszor) Kasza Róbert lett a legjobb, pedig olimpiai kvótát eddig csak a fehérvári Demeter Bence szerzett. Mint ismert, a nőknél ésa  férfiaknál is két-két magyar indulhat jövőre Tokióban.