A gyermekirodalomhoz kapcsolódó tárlatot december 15-ig lehet megtekinteni.
„…Mert mindenkinek kell egy mackó…” mottóval, textiljátékokból nyílik kiállítás november 18-án, szombaton a Vörösmarty Mihály Könyvtár Gyermekrészlegén. A gyermekirodalomhoz kapcsolódó tárlaton öt kiállító játékait, illetve bábjait lehet megtekinteni csaknem egy hónapon át.
A Jenka Stílusiskola és a Phrenos Művészetterápiás- és Bábpedagógiai Központ báb- és textil-játékkészítő csoportjainak záró kiállítása nyílik meg november 18-án, szombaton 10.00 órakor a Vörösmarty Mihály Könyvtár Gyermekrészlegén.
A tárlaton öt alkotó egy-egy meséhez, vagy verseskötethez kapcsolódó játékait, babáit, valamint marionett- és kesztyűbábjait tekinthetjük meg december 15-ig.
A megnyitón verset, illetve mesét mond Schmidt Hanna Barbara és Vadócz Máté.
Új szervezet segítheti a közösségi energiatermelés hazai terjedését: kilenc résztvevővel megalakult az Energiaközösségek Szövetsége Magyarország. A kezdeményezés célja, hogy erősítse a helyben megtermelt és helyben felhasznált energia szerepét, amely csökkentheti a rezsiterheket, mérsékelheti a külső energiafüggőséget és növelheti a települések energiabiztonságát.