A Modern Városok Program keretében Dunaújárosba érkezett Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke, akit Cserna Gábor polgármester fogadott a Városházán.
A Modern Városok Program keretében Dunaújárosba érkezett Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke, akit Cserna Gábor polgármester fogadott a Városházán. A miniszterelnök ismertette a megállapodás részleteit, amely több mint húszmilliárdos fejlesztést jelent a városnak.
A kormány 2015 tavaszán hirdette meg a Modern Városok Programot. Ennek keretében a kormányfő az ország mind a huszonhárom megyei jogú városba ellátogat, ahol a városvezetőkkel a fejlesztési elképzelésekről, a támogatási lehetőségekről tárgyal.
A program részeként érkezett Dunaújvárosba is a miniszterelnök Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszterrel együtt, akik a polgármester mellett dr. Dorkota Lajossal, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgárával, dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselővel és Szepesi Attila gazdasági ügyekért felelős alpolgármesterrel ültek a tárgyalóasztalhoz.
Meg kell mutatni, hogy a hagyományos iparvárosok nem a múlthoz tartoznak, hanem van jövőjük, ezért "becsületbeli ügy"Dunaújváros kérdése is - mondta Orbán Viktor a megállapodás aláírása előtt.
Orbán Viktor és Cserna Gábor
A miniszterelnök kiemelte: Magyarországon a kormány nélkül nem lehet várost fejleszteni, bizonyos nagyságrendű fejlesztéseket nem lehet a kormány nélkül megvalósítani, és ez nem pártkérdés. A cél, Dunaújvárost modern ipari várossá tenni - fűzte hozzá.
Cserna Gábor hangsúlyozta: az elmúlt évek megmutatták, hogy az együttműködés a város lakosaival sikeres pályára állíthatja Dunaújvárost, a településért dolgozók mottója ma is az, hogy "előttünk a város, mögöttünk a kormány", és ez a garanciája a város fejlődésének. A polgármester értékelése szerint a megállapodás aláírásával komoly esélyt kaptak arra, hogy előrelépjen a város.
A polgármester már korábban elmondta, több hónapos egyeztető munka után öt témakörbe csoportosították a fejlesztési elképzeléseket, terveket.
Az elsőbe tartozik a sport, a kultúra és a rekreációs fejlesztések, a tömegsport támogatása, az uszoda korszerűsítése, a Szalki-sziget további fejlesztése, a horgászati és vízi turizmus fejlesztése. A másodikba az intézmények energetikai korszerűsítése tartozik. A harmadik témakör a közlekedésfejlesztés, az úthálózat, a tömegközlekedés infrastruktúrájának korszerűsítése. A negyedik csomag a gazdaságfejlesztés, a déli iparterület átalakítása logisztikai központtá. Az ötödik terület a környezetfejlesztés, a löszös partfal rekonstrukciója, a hulladékgazdálkodás korszerűsítése, a közműhálózat fejlesztése.
Pontokba szedtük a konkrét ígéreteket:
forrás: mti, index.hu, dunaujvaros.com
Fotók: mti/Koszticsák Szilárd