Jégkorong - Óriási küzdelemben győzte le olasz ellenfelét a Hydro Fehérvár
Fotó: Illusztráció, unsplash.com

MTI

2024.03.04. 14:07

Hosszabbításban szerezte meg a győztes találatot az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjének első mérkőzésén a székesfehérvári csapat.

A Hydro Fehérvár AV19 házigazdaként hosszabbításban kerekedett az olasz HC Pustertal Wölfe fölé, ezzel szerzett előnyt az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Ma folytatódik a párharc Székesfehérváron

Az alapszakaszban a két csapat egymás elleni meccsét mind a négyszer a magyar együttes nyerte rendes játékidőben. Ezúttal korán vezetést szerzett a házigazda, az olasz csapat a második húsz percben fordítani tudott. A Fehérvár Timothy McGauley révén a hajrában ráadásra mentette, majd Anze Kuralt a hosszabbításban eldöntötte a találkozót.
A párharc második meccsét hétfőn játsszák, ugyancsak Székesfehérváron.

Eredmény, negyeddöntő, 1. mérkőzés: Hydro Fehérvár AV19-HC Pustertal Wölfe (olasz) 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
a Fehérvár gólszerzői: Phillips (2.), McGauley (55.), Kuralt (63.)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Fehérvár javára.