A nagy érdeklődés miatt február 18-ig tart nyitva a különleges tárlat.
Rendkívül népszerű a Munkácsy Székesfehérváron – Válogatás Pákh Imre gyűjteményéből című kiállítás, amely szeptember közepén nyílt meg a Szent István Király Múzeum Rendház épületében. Azóta több mint 26 és félezren látták a különleges gyűjteményt.
A nagy érdeklődésre tekintettel – a Magyar Művészeti Műhellyel és Fásy Ádámmal, a Munkácsy Alapítvány elnökével egyeztetve – február 18-ig meghosszabbítják a fehérvári kiállítás nyitvatartását – jelentette be Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere. „Munkácsy jól érzi magát Székesfehérváron. Sokezren látogattak el a Szent István Király Múzeum főépületébe az elmúlt hónapokban, közel harmincezer ember látta már a kiállítást.”
A válogatott műalkotások között több mint hatvan festményt, nyolc grafikai munkát láthatnak a látogatók Munkácsy Mihály életművéből, valamint más alkotók Munkácsyról készített festményeit és Pásztor János Munkácsyt ábrázoló szobrát. Emellett decemberben egy újabb festménnyel bővült a tárlat, mely Pákh Imre Munkácsy-gyűjteményének legújabb darabja. A Szerelmi dal című alkotást Munkácsy Mihály az 1880-as évek második felében festette a kosztümös zsánerjelenetekből álló képsorozata részeként.
Pokrovenszki Krisztián, a Szent István Király Múzeum főigazgatója kiemelte, hogy Pákh Imre gyűjteménye ma a legnagyobb magánkézben lévő Munkácsy-kollekció a világon. A folyamatosan gyarapodó gyűjteményt 2005 óta világszerte közel ötven kiállításon láthatta a közönség. Székesfehérvár a negyvennyolcadik állomása a tárlatnak.
„Az év elején volt olyan nap, amikor több mint 700-an látogattak el a tárlatra. Azóta is nagy az érdeklődés, folyamatosan jönnek az emberek. Nagyon készülünk, hogy hamarosan a harmincezredik látogatót is köszönthessük.”
A kiállítás székesfehérvári műtárgya a Szent István Király Múzeum Képzőművészeti Gyűjteményben őrzött, a 18. század végén készült francia neoreneszánsz karosszék, amely Munkácsy Mihály párizsi műterméből származik. A szék Munkácsy egyik zsánerképén is szerepel, később pedig Balló Ede festőművésztől került Ybl Ervin tulajdonába.
A jegyárakról és további részletekről a Szent István Király Múzeum honlapján tájékozódhatnak.