Huszonkilencedik alkalommal tartottak koszorúzással egybekötött megemlékezést a Székesfehérvári Repülős és Ejtőernyős Emlékműnél a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesületének szervezésében. A hagyományokat ápoló veteránok ezzel a rendezvénnyel őrzik a második világháború után újjászervezett ejtőernyős alakulat emlékét, amely 1951-től 1954-ig Székesfehérváron vált ismertté.
A hazaszeretet és a kötelességtudat szellemében rendezi meg minden évben a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete azt a megemlékezést, amelyen a honvédség aktív és nyugállományú katonái mellett Székesfehérvár polgárai a magyar repülés és ejtőernyőzés aktív és veterán tagjai előtt hajthatnak fejet.
A néhai 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóalj emléke előtt tisztelgett Dr. Boda József nyugállományú vezérőrnagy, a MEBSZ Tanácsadó Testületének elnöke. A vezérőrnagy megkülönböztetett tisztelettel köszöntötte az alakulat egyetlen ma is élő tisztjét, Juhász József nyugállományú ezredest, aki tavaly töltötte be 90. életévét. Felidézte a háború után újjászervezett ejtőernyős alakulat történetét. Megemlékezett a magyar ejtőernyőzés történetének legnagyobb hadgyakorlatáról, amely bár sikeresnek bizonyult – hiszen minden ejtőernyő kinyílt –, mégis Juhász Mihály hadnagy, aki csapatzászlóval ugrott, még a levegőben életét vesztette. Az ünnepségen néma tiszteletadással emlékeztek az elhunyt ejtőernyősökre is, akik a második világháborúban, vagy a kiképzés során balesetben vesztették életüket.
Az ünnepség keretében egy perces néma tiszteletadással emlékeztek meg Furkó Kálmán nyugállományú ezredesről és Budai Jenő nyugállományú ezredesről, a MEBSZ alapító tagjáról is.
Az emlékműnél Székesfehérvár Önkormányzata nevében Viza Attila közbiztonsági tanácsnok, önkormányzati képviselő helyezett el koszorút. Megemlékezett a helyszínen a szervező Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete, a Honvéd Hagyományőrzők Fejér Megyei Egyesülete, a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Veszprémi Egyesülete, valamint a MEBSZ és az MRT is.