A címvédő Alba az első elődöntős
Alba Fehérvár facebook / Simon Erika

MKOSZ

2018.05.22. 09:15

A címvédő Alba Fehérvár a harmadik mérkőzését is megnyerte negyeddöntős párharcában a Pécs ellen a férfi kosárlabda NB I-ben, ezzel elsőként bejutott hétfőn a négy közé.

Sok rossz dobással kezdtek a csapatok az elején, Harris szerezte az első pontokat, Simpson két látványos zsákolásával pedig már 6-0 volt az állás. Légiós-pontokkal, 7-0-val feleltek a vendégek, fordult is a kocka. De csak egy pillanatra. Két és fél perccel a negyed vége előtt, 16-9-nél Csirke Ferenc kérte ki a meccs első idejét. Családias, baráti hangulatban csordogált a meccs. Lett volna esély a baranyai felzárkózásra, de rosszul dobtak Brooksék, így tíz perc után 21-13 volt az állás.

Antóni triplája nyitotta a második negyedet. Ugyanaz volt a forgatókönyv: elment nyolccal a bajnok, de visszajött a PVSK. A játékrész felénél, Durham hármasa után, 29-24-nél Dzunics kért időt. A 17. percben szerezte meg első pontját Lóránt, aki a félidő végére belelendült, és 39-30-ra módosította az eredményt.

A fordulás után Horton zsákolt, majd Harris erőszakolt be egy duplát, kialakult a legnagyobb különbség (43-30). Alig telt el két perc, 48-32-nél máris időt kellett kérnie Csirke Ferencnek, mert kezdett elúszni a hajó csapata számára. Hiába, teljesen kicsúszott a meccs a pécsiek alól, 49-35-nél Budimir ellen sportszerűtlen-, Brooks ellen pedig technikai hibát ítéltek. Alig telt el némi idő, 54-35-nél Csirke megint felmutatta a T-betűt. A nagy előny birtokában elkezdett könnyelműsködni az Alba, 60-44-ről indult a záró felvonás. A nagy kérdések eldőltek, ráadásul Brooks addig reklamált, amíg technikait nem kapott.

Simpson értékesítette a büntetőt, majd a sarokból beemelt egy trojkát is. Próbálkoztak becsülettel a fekete mezesek, de fizikálisan sokkal erősebb volt az Alba, és ezt érvényre is juttatta. Közel hét perc még hátra volt, amikor 71-47-nél még időt kértek a vendégek. Végül sikerült húszon belül maradniuk, de a fehérvári győzelemhez kétség sem férhetett. Söprés lett a párharc vége, Dzuniccsal idén is elődöntőbe jutott az Alba, a PVSK számára pedig ennyi volt a szezon, a kérdés már csak az, hogy a hetedik, vagy hatodik pozícióban – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár – Pécsi VSK-VEOLIA 77-58 (21-13, 18-17, 21-14, 17-14)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcentrum  V.: Cziffra Cs., Pálla Z., Rácz Zs. (Hartyáni Zs.)
Alba: Hill 8, Harris 15/3, Simpson 17/6, Lóránt 9, Keller Á. 4. Csere: Mohammed 10/3, Horton 11, Filipovity 3/3, Kovács Á. -, Keller I. -.
PVSK: Durham 15/6, Brooks 9, Antóni 3/3, Budimir 20/12, Harazin -. Csere: Simon 5/3, Supola -, Sarlija 4, Bíró 2, Demeter -.

forrás: hunbasket.hu