A terem átadására hétfőn délelőtt került sor a Fejér vármegyei iskolában.
Átadták a székesfehérvári Vasvári Pál Általános Iskola új okostantermét – olvasható a szekesfehervar.hu oldalon. Gerse István, az Alba Innovár vezető oktatója hangsúlyozta, az új terem szerves része a programjuknak, amely mintegy hét éve fut.
Az itt használt eszközök és az alkalmazott módszerek biztosítják a modern, korszerű oktatást. Az eszközök használatát tavaly tíz vasváris pedagógus tanulta meg, hogy alkalmazni tudja saját tanóráin.
Az Alba Innovár elkötelezett abban, hogy folyamatosan támogassa az iskolákat. Ezt a PeDig programmal is alátámasztják, azaz minden iskolában van egy tanár, egy úgynevezett PeDig menedzser, aki az eszközökkel kapcsolatos tudás átadását koordinálja a kollégái felé.
A programot támogató Székesfehérvár Önkormányzata képviseletében Lehrner Zsolt alpolgármester adta át az új okostantermet. Az átadáson részt vett Laczkó Gábor, a Vasvári Pál Általános Iskola igazgatója, valamint Viza Attila palotavárosi önkormányzati képviselő is.
Sportpálya, útfelújítás, játszótér és fitneszpark is megtalálható a projektek között.
Sportpálya, útfelújítás, játszótér és fitneszpark is megtalálható a projektek között.