Osztrák jégkorongliga - Sorozatban hatodszor nyert a listavezető Fehérvár
Illusztráció, unsplash.com

MTI

2023.12.23. 10:00

Az éllovas Hydro Fehérvár AV19 hosszabbítás után 3-2-re győzött a Pioneers Vorarlberg Feldkirch vendégeként az osztrák jégkorongliga egyetlen csütörtöki mérkőzésén.

Korán vezetést szerzett a 13 együttest felvonultató ligában kilencedik helyen álló házigazda, Kiss Dávid alakulata viszont a második harmadban négy perc alatt fordítani tudott. Egészen a 60. percig úgy tűnt, ez jelenti a végeredményt is, ám 57 másodperccel a dudaszó előtt az osztrák gárda egyenlített. A ráadásban az első fehérvári gólt is szerző Hári János villant.

A listavezető székesfehérvári gárdának nyolc vereség mellett ez volt a 21., sorozatban a hatodik sikere, így 61 ponttal áll az osztrák központú bajnokságban, előnye hat pont a két meccsel kevesebbet játszó Salzburg előtt.

Eredmény (az osztrák liga honlapja alapján):
Pioneers Vorarlberg Feldkirch (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 2-3 (1-0, 0-2, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után
a székesfehérvári együttes gólszerzői: Hári (32., 63.), Bartalis (35.)