Jégkorong: nem sikerült a győzelem a Hydro Fehérvár AV19nek Grazban
Soós Attila/fehervarav19.hu

szekesfehervar.hu, MTI

2022.02.11. 12:32

A péntek esti második meccsen még lehetőség lesz a javításra.

Megkezdte újabb nehéz sorozatát a Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata. Négy nap alatt három mérkőzést kell vívni a fehérváriaknak, az első kettőt Grazban. Csütörtök este volt az első mérkőzés, de nem sikerült a győzelem. A második pénteken lesz, ahol lesz lehetőség a javításra.

A csütörtöki végeredmény: Mosel Medical Graz99ers-Hydro Fehérvár AV19 (1-0, 2-0, 0-1)

A találkozó első harmadában többet kezdeményeztek a házigazdák, valamivel többször veszélyeztették a Hydro együttesének a kapuját. Ez a harmad egy gól hozott, egy perccel és egy másodperccel a vége előtt Zalewski talált a kapuba, így a Graz előnyével kezdődhetett a második 20 perc. Amelyben már két gólt láthatták a nézőt, mindkettőnek az osztrákok örülhettek. A 26. percben ismét Zalewski emelhette magasba a botját, amiért nem járt büntetés, hiszen gólörömében tette. Tizenegy perccel később Alagic is bevette a fehérvári kaput, 3-0, ezzel el is dőlt a mérkőzés. A záró szakaszban – az elsőhöz hasonlóan – ismét egy gól született, annyi különbséggel, hogy Hári szépített. Ennyi.