2024.04.25, Csütörtök
Nagy csatában győzte le a Brassót a Dunaújváros

mti

2021.01.08. 10:07

A ráadás végén ó már csak 27 másodperc volt hátra a maximális öt percből, amikor eldőlt a bónuszpont sorsa.

A rájátszásba jutásért harcoló, sereghajtó Dunaújváros hosszabbítás után 5-4-re legyőzte vendégét, a Brassót a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján.

A vendégek már az 52. másodpercben vezetést szereztek, Carlo Finucci pedig a 26. percben ismét betalált. Félóra elteltével magára talált a DAB, és Szappanos Dávid, Martin Louis St. Pierre és David Mazurek révén nyolc perc alatt fordítottak, azonban még a szünet előtt egyenlített a Brassó. A fordulást követően Mazurek ismét gólt szerzett, de az erdélyiek hosszabbításra mentették a meccset. A ráadás végén, amikor már csak 27 másodperc volt hátra a maximális öt percből, Kristoffer Pihlqvist eldöntötte a bónuszpont sorsát.

Eredmény (a liga honlapja alapján):
 Erste Liga, alapszakasz:
Dunaújvárosi Acélbikák-Corona Brasov Wolves (romániai) 5-4 (0-1, 3-2, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után