A tavalyi év végén született kormányhatározatban foglaltak szerint 2022-től egyetlen bérlet- vagy jegytípussal utazhat mindenki az államilag finanszírozott közösségi közlekedési eszközökön.
Az állami tulajdonú közösségi közlekedési társaságok által nyújtott szolgáltatások színvonalának emeléséről szóló határozat alapján 2022-től jöhet a tarifaközösség – derül ki a Portfolio.hu cikkéből.
A tavaly év végén napvilágot látott kormányhatározat szerint eddig van ideje a MÁV-nak arra, hogy egységesítse az utastájékoztatást és összehangolja a menetrendet. A változás a Volán szolgáltatásait is érintené, mivel az már a MÁV-hoz tartozik.
A lap azt írja, hogy egy év múlva már egységes bérlettel utazhatnak a budapesti agglomerációban élők a fővárosba, de a végső cél a teljes közösségi közlekedés egységesítése. Ennek értelmében január végéig részletesen ki kell dolgozni a tavaly júliustól a MÁV-csoport részévé vált Volánbusz által üzemeltetett vonalak menetrendjének összehangolására, az egységes jegyértékesítés és utastájékoztatás kialakítására és a tarifaközösség kialakítására vonatkozó menetrendet.
A tarifaegyeztetések még folynak, de a közös bérlet várhatóan olcsóbb lesz a külön megváltottaknál. Azt egyelőre nem tudni, hogy hol húzzák meg az agglomeráció határát Budapest körül, és hogy lesznek kijelölve a belső zónahatárok. A tarifaközösséget az egész országra kiterjesztenék, ami a nagyobb városokban működő szolgáltatók bevonása okán jelent kihívást. A szolgáltatók lépésenként haladnak a közös jegyértékesítési rendszer és a tarifaközösség megvalósítása felé – írja a lap.
A cikkben utalnak arra, hogy Budapest esetén nem várható nagy változás, hiszen a fővárosban a MÁV, a Volánbusz és a BKV már 2005 óta egyfajta tarifaközösségben működik.
Fontos állomás lesz az első beton öntése, amelyet három hónappal megelőz az úgynevezett szerelőbeton kivitelezése.
Fontos állomás lesz az első beton öntése, amelyet három hónappal megelőz az úgynevezett szerelőbeton kivitelezése.