2018-ban Mátyás király uralkodóvá választásának 560., valamint születésének 575. évfordulójára emlékezünk. Emlékév keretében a legendás uralkodó életéről szóló vándorkiállításokkal, előadásokkal, hagyományőrző programokkal készülnek a szervezők.
A részletekről az emlékév tanácsadó testületének tagjai, Gaal Gergely országgyűlési képviselő, Csibi Krisztina, a Magyarság Háza igazgatója és Lomniczi Zoltán, az Emberi Méltóság tanácsa elnöke, ötletgazda beszélgetett a Rádió Orienten.
A több százezer embert megszólított Szent László-és a Márton Áron-emlékév után 2018-at Mátyás király-emlékévnek nyilvánította a nemzetpolitikai államtitkárság. Ennek lebonyolításával Csibi Krisztinát bízták meg, aki mint elmondta, az általa irányított Magyarság Házának éppen az a célja, hogy összehozza a külhoni és a diaszpórában élő magyarokat az itthon élőkkel. Ennek keretében színházi előadásokat, kiállításokat és továbbképzéseket, gasztronómiai és gyermekeknek szóló programokat szerveznek.
A Mátyás király-emlékév programjainak szervezésében közreműködik a Pro Patria Alapítvány, a Báthory-Bem Hagyományőrző Egyesület, valamint az Őskultúra Alapítvány, de csatlakozott a Magyar Nemzeti Levéltár is. Mint azt Csibi Krisztina elmondta, mivel a legendás királynak nagyon erős az emlékezete,
céljuk nem Mátyás ismertté tétele, hanem a további tudományos kutatásokat is megalapozó szélesebb érdeklődésre számot tartó dokumentumok, információk és felvételek közzététele.
A vándorkiállítások, hagyományőrző programok és színházi előadások mellett éppen ezért olyan szakmai konferenciákat is szerveznek, amelyek célja olyan nagyobb adatbázisok létrehozása, amelyek a további kutatásokat hosszú évre garantálják.
Gaal Gergely történész emlékeztetett rá, hogy Mátyás király volt a magyar történelem egyik legismertebb és máig legnépszerűbb uralkodója, akinek egy erős Magyarország létrehozásával sikerült megvédenie hazánk déli határait a törököktől. Mindemellett a művészetek és a tudományok fejlődését is nagyon fontosnak tartotta.